Artykuł

Image

Jakie perfumy marki należą do L ' Oréal

27.06.2021

Na dzień dzisiejszy firma L ' Oréal – to potężny koncern, który strawił i zrodził dziesiątki marek. U wszystkich chwalących ich własny produkty kosmetyczne i uhodovye narzędzia w przystępnej cenie, ale w rzeczywistości "Lorealy" nie jest tak proste, a czasami można nawet nie wiedział, że korzystasz z produktów tego koncernu...

Historia "Lorealya" jest godna szczególnej cyklu artykułów, dlatego o niej innym razem. Na razie tyle, że w 1909 roku francuski chemik Eugène Shyulle założył małą firmę produkującą farby dla włosów, a w 2019 roku wnuczka założyciela – 66-letnia Françoise Bettankur-Myers - została uznana za najbogatszej kobiety świata... Jeszcze, bo ma w rękach finanse ogromnego przedsiębiorstwa, gdzie wchodzą Garnier, Maybelline, NYX, Vichy, The Body Shop, Kiehl's i jeszcze dziesiątki marek, w tym i tych, kto produkuje popularne perfumy. To na nich i zatrzymajmy się.

Lancôme

Firma została założona w 1935 roku Armanem Petighanom. Pracował jako kierownik sprzedaży u Francois Coty, a po jego śmierci założył swój dom perfumeryjny "Lankom". Pierwsze zapachy stały się bardzo skuteczne, i zysk dała możliwość uruchomienia uhodovuyu linię, a potem i kosmetyki do makijażu.
W 1961 roku, kiedy Petighanu było już pod 80 lat, sprzedał (!) marka swojemu synowi, a ten w 1969 roku sprzedawał go L ' Oréal. Tak, że prawie wszystkie najbardziej popularne smaki "Lankom" już należały do "Lorealy". Tylko Klimacie udało się przemknąć i proszę założycieli zyskiem...

Giorgio Armani

W tym przypadku "Lorealy" nie wchłonął trendy firmę, a dostał korzystną ofertę. To była jedna z pierwszych licencji koncernu...
Dom mody Giorgio Armani istnieje od 1975 roku, a do lat 80-tych zajmował się tylko ubraniem i akssesuarami, a kiedy postanowił rozszerzyć sfery, to zwrócił się do "Lorealy" z propozycją wprowadzenia na ich mocy perfumy i kosmetyki marki.
Już 30 lat perfumy pod logo Giorgio Armani wychodzą z "lorealevskih" linii, i będą wychodzić jeszcze przez czas nieokreślony - kontrakt na produkcję u nich zawarta do 2050 roku.

Yves Saint Laurent

Prawa do wydania perfum i kosmetyków marki "Yves Saint Laurent" koncern nabył dosłownie na kilka miesięcy przed śmiercią założyciela domu. Sam 70-letni projektant mody do tego momentu był już nie do zrobienia, a duchami zajmował się inny duży holding - Pinault Printemps Redoute. Perfumy Yves Saint Laurent produkowany od 1962 roku i była dość znana, a miejscami i szalenie popularne - co warto legendarny "Opium"...
"Lorealy" zaproponował konkurentów ponad miliard euro za prawo do prowadzenia perfum i kosmetyków linii, a oni nie mogli odmówić. W "pakiecie" szli prawa do produkcji towarów pod marek
Stella McCartney i Boucheron.

Guy Laroche

Trudno jest ocenić znaczenie tego zakupu, tak jak marki Guy Laroche ' a leży w "Lorealy" martwym ciężarem. Chyba nie mogli oprzeć się legendą, tak jak duchy tego domu mody wysadzali 60-tych, 70-tych i 80-tych... "Fidżi", "Drakkar", "Samo Oz" - wszystko to na zawsze pozostało w przemyśle perfumeryjnym historii.
"Lorealy" kupił markę już w "zerowych", ale od tamtej pory wydał tylko flanker "Drakkara" i w 2011 zrobiłem ukryty reedycja "Sam Oz". Wygląda na to, że koncern po prostu nie wie, co z nim zrobić.

Atelier Cologne

Stosunkowo niedawny dodawanie w kolekcji "Lorealy" - koncern kupił prawa do "Atelier Kolony" w 2016 roku. Markę założyła para - chemik Sylvie Gunthera i perfum Christoph Servasely. Siedem lat zajmowali się marką, wyprowadzili go na rynek, a potem postanowił sprzedać... Według Servaselya to stało się dla poprawy jakości i intensywnego rozwoju marki, tak jak L ' Oreal o wiele więcej możliwości, niż w małej rodzinnej firmy.
W sumie mieli rację, i marka zaczął się rozkręcać, ale naprawdę sami postanowili sprzedać lub ochotę ofertą - nieznany. Przy okazji, jest plotka, że "Atelier Kolony" chcą wycofywać się z rynku rosyjskiego.

Tak samo firmy L ' Oreal należą prawa na wydanie perfum pod markami
Cacharel, Valentino, Maison Martin Margiela, Paloma Picasso, Gloria Vanderbilt, Harley Davidson, Viktor&Rolf i... Slava Zaitsev! W tym roku koncern rozpoczął negocjacje w sprawie zakupu Mugler i Azzaro.

Kontakty

Lotnicza 28, 11-666 Sieradz
+5975295199571
lczerwinski@wilk.pl